Наша улюблена книжкова блогерша Роксана Шевчук розповіла про кльові дитячі книжки, які варто перечитати в дорослому віці.


Написати дитячу книжку – найскладніше. Дитина – найпроникливіший читач, який обов’язково відчує, де ви сфальшивили. Тож у дійсно хорошій дитячій книзі мусить бути відвертість, пригоди та допомога у пізнанні світу. Дитина тільки починає розуміти, що таке дружба, відвага та чесність, тож їй треба допомогти, і зробити це ненав’язливо та весело.

У дорослому віці особливо кльово читати/перечитувати дитяче. Бурхливий розвиток подій розбавить вашу буденність, щирість розбудить вашу внутрішню дитину, та й на вже знайомі концепти тієї ж дружби можна глянути з кардинально іншого ракурсу. Якщо вам цього всього бракує, то раджу почитати:

Алан Олександр Мілн «Вінні-Пух»

Кожен персонаж втілює певний архетип, а якщо читати уважно, то ви зможете помітити, то у творі яскраво відслідковується вчення даосизму. Книга вчить йти за своєю Внутрішньою природою, дослуховуватись до себе та своїх відчуттів і не втручатись у механізми всесвітнього потоку подій, хай буде те, що буде. Безтурботності «ведмежати невеликого розуму» нам всім часом бракує. Як і вміння стійко приймати усі перешкоди й просто жити далі.

Джеймс М. Беррі «Пітер Пен»

Мені здається, ледь не всі спершу хочуть подорослішати, а тоді жалкують за дитинством. Пітер Пен – не з таких. Він живе на острові Небувалія, бавиться та ворогує з капітаном Гаком. Фабулу ви, скоріш за все чули. Тільки от трактування змінюється, коли знаєш, що прототипом Пітера Пена є старий брат письменника, який помер внаслідок нещасного випадку. Що він, що Пітер – вічні діти.

А якщо аналізувати з іншого боку? Уявіть постійно залишатись одного віку. Завжди бути дитиною. Не прогресувати, не змінювати своє життя, залишатись у стагнації постійно — страшно.

Астрід Ліндґрен «Пеппі Довгапанчоха»

Варто сприймати цей твір, розуміючи історичний контекст. Оцініть сміливість задуму – написати у 1945 році про дівчинку, яка може все та робить все, що їй заманеться. І хоч батьки Пеппі не дуже любили (вона ж бо подає поганий приклад дітям), діти були у захваті. «Пеппі Довгапанчоха» дає вам відчути, що ви всесильні і здатні зробити все, чого прагнете, і вчить вас по-справжньому вірити.

Сторінка автора https://www.instagram.com/book_geek_ua/?hl=ru

Примечание:
Иллюстрация обложки Illustration by @endmion1