Я часто чую від людей жалобні зітхання про не здатність до творчості. Тому, як мисткиня, підготувала для вас 8 порад як подолати у себе в голові цей руйнуючий стереотип.
1. Кожна людина здатна до творчості. Згадайте себе в дитинстві, подивіться на дітей поряд. Вони беруть і малюють, беруть і співають, беруть та експериментують. Вчіться безпосередності у дітей. Пізнавайте та відкривайте свою внутрішню дитину.

2. Творчість існує усюди. Не зациклюйтеся, якщо у вас не виходить саме малювати, саме олією, саме на полотні. Можливо у вас здібність до музики, наукових відкриттів, дизайну інтер'єрів, письменництва… Це все є творчістю. Пізнавайте себе, пробуйте різне.

3. Бог - творець. Якщо ви вірите в бога, завжди пам'ятайте, що він нас створив по образу і подобі своїй. А значить вклав здібність до творчості.

4. Творчість - для сміливців. З дорослішанням людина нагромаджує в своєму досвіді купу оціночних суджень, стереотипів, критики. Все це заважає творінню. Обмежує. Питання не в тому чи подобається це іншим, питання в тому чи дозволяєте ви бути самим собою в такому інтимному процесі як творчість?

5. Творчість - це процес і результат. Отримуйте задоволення від процесу, будьте відкритими до ідей, які з'являтимуться протягом цієї подорожі. Будь чутливими до себе. Фокусуйтеся на власних емоціях, переживаннях, відчуттях в тілі. Коли прийде час, ви відчуєте коли варто зупинитися. Тепер огляньте і відрефлексуйте результат. Під'єднайте до цього етапу когнітивну сферу.

6. Творчість - це ваша свобода. Ефект білого аркуша часто лякає людей. З чого почати? Уявіть, що цей аркуш - метафора вашого життя. Що ви собі дозволяєте? Що хочете виразити? Чим поділитися?

7. Творчість - це енергія, що прагне вивільнення. Допоможіть їй! Іноді вона виходить бурхливо і швидко через натхнення, іноді - організовано і заплановано крізь щоденну роботу. Іноді - в синергії з вчителем, колегами. Але ця енергія творення завжди курсує в тілі. Навчіться опановувати її і чути.

8. Живіть творчо. Мистецтво жити - це бачити прекрасне усюди: в подорожах та рідному місті, помічати деталі, що роблять вас щасливим, бути вдячним природі, світу та людям, котрі біля вас. Пізнавати нове в собі та навколо. Постійно виходити з зони комфорту. Тоді у вас завжди будуть мотиви та ідеї для нових творів.

Як видно з порад основна ідея вивільнення творчості в собі зводиться до пізнання та віри в себе, наполегливості та активності у досягненні вашої мрії. Саме цими принципами я керуюся у власній творчій діяльності. Покажіть світу на що ви здатні! ;)

Катя Кононенко, мисткиня
https://katyakononenkoart.com.ua/