Правило, що працює

Літературний світ України росте. З’являються нові видавництва, автори, нові переклади закордонних бестселерів. Узяти б того самого Кінга або Джеймса Гедлі Чейза. Є вибір між видавництвами, перекладачами та, навіть, м’якими чи твердими палітурками. І це не може не радувати. Але в такому різноманітті важко обрати саме ту книгу, яка затягне у свій вимір і не відпустить до останньої сторінки.
Добре коли вже відомі імена письменників — фаворитів. Коли можна не дивлячись узяти книгу й насолоджуватися сюжетом. А що коли автор не відомий, або на поличці книжного з’явилися книги нового видавництва? Навряд хочеться витрачати гроші на «кота в мішку».

На порятунок прийде “Правило 50 - ти сторінок”. В абсолютно будь — якій книгарні є можливість узяти вподобану книгу та спокійно прочитати декілька перших розділів. У книгарні — кав’ярні Старого Лева для зручності читачів є столики із комфортними стільчиками та смачною кавою. Усе аби читання було приємним. Тому сміливо беріть книгу та пірнайте в її світ.
Ось тут більше про книжки

Що дає зрозуміти “Правило 50 — ти сторінок”?
З перших розділів читач знайомиться зі стилем і мовою автора. Відчуває динаміку, зустрічається з персонажами й розуміє довкола чого буде грати сюжет. П’ятдесят сторінок це початок, який дає читачеві можливість зрозуміти чи хоче він/вона вирушити в подорож сторінками разом із головними героями.


Звісно, є противники правила, як і винятки з нього. Буває, книга така велика, що п’ятдесят сторінок це крапля в морі. Привіт, королю жахів Кінг. Такі автори дуже люблять розтягувати сюжет і смакувати кожне слово. На опис одного персонажа може піти сторінка чи півтори. Або ж та сама класика, у ній п’ятдесят сторінок це лише прелюдія, згадаймо “Джейн Ейр” Шарлотти Бронте. Проте, навіть, тут п’ятдесят сторінок дають зрозуміти, що чекати від книги. Великих описів, неспішної манери розповіді та, швидше за все, довгих внутрішніх монологів. Якщо це не по душі, можна сміливо поставити книгу на поличку і взяти щось інше.
Якщо любите подорожі

Звичайно, є книги які лише після сотої сторінки розкривають свій потенціал і з рисі переходять у шалений галоп. Тут варто подумати, чи готові ви витратити свій час на продирання скрізь хащі до солодкої кульмінації, якої може і не бути.
У кого з персонажів книг надихаючі риси характеру?

А якщо взяти до уваги літературу спрямовану на навчання, тут “Правило 50 — ти сторінок” працює ідеально. Для нон — фікшну вода в тексті це майже закон. Особливо в період процвітання інформаційних продуктів. А початок, у п’ятдесят сторінок, дасть чітку відповідь чи буде книга корисною й чи, дійсно, збагатить новими знаннями та вміннями.

Отже, перші п’ятдесят сторінок знайомлять з автором та його працею. Не слід забувати, що так ми знайомимося і з видавництвом. Варто поставити собі питання чи приємно тримати книгу в руках, чи вдовольняє колір сторінок і, не мало важливо, шрифт та оформлення загалом? На сьогодні книги стали такими гарними, що свою бібліотеку хочеться поповнювати лише якісними та красивими екземплярами. І це повністю реально.

Книги вимагають і часу, і грошей, тому ставитися до вибору варто досить
серйозно. Але як приємно бачити талановиту працю з боку авторів та видавництв на власних поличках. Тому не скупіться на час і приділіть тридцять хвилин або ж і годину для прочитання перших п'ятдесяти сторінок. Це вбереже від розчарування та подарує якісну цікаву літературу в домашній бібліотеці. Чого я щиро вам бажаю.

Фото авторів fotografierende: Pexels
Daria Shevtsova: Pexels