Всі бачили чорно – білі фото зірок, де їхні обличчя осяяні світлом, а позаду витанцьовують тіні. Цей стиль фото має назву harcourt. Він пронизує своєю загадковістю й змушує розглядати виразні обличчя знаменитостей. Стиль використовують і сьогодні, harcourt став класикою у фотомистецтві. Він надає знімкам особливого шарму, інтриги та притягує погляд. Здається моделі хочуть, щось сказати, варто лише уважніше придивитися.

Сам стиль народився в Парижі 1934 р., у студії «Harcourt», звідки й взяв свою назву. Засновниками стали брати Лакруа та Жермен Іршфельд, вони взяли відомий нині псевдонім Козетта Аркур.

Стиль відомий тим, що модель фотографують з близької відстані в ореолі яскравого світла. На знімку відбувається динамічний діалог світла і тіней. Знімки в особливій техніці мають такі відомі зірки як Едіт Піаф, Марлен Дітріх, Моніка Белуччі, Кароль Буке, Бріджит Бардо, Катрін Деньов. У Франції говорять, що ти не актор, якщо не фотографувався в студії «Harcourt».

Celebrity фотограф Ростислав Ріпка організував масштабний український проєкт, де зняв у стилі harcourt 37 зірок спорту, моди, сцени, телебачення та кіно. Це сильні й талановиті жінки, які надихають мільйони українців. Вони створили неймовірні образи і постали в кіносвітлі ніби актори з минулого.

Портрет Людмили Барбір на полотні розмірами 3 на 5 метрів презентували під час Ukrainian Fashion Week. Фотокадри та імена інших зіркових учасниць впродовж осені будуть з’являтися на різних подіях та онлайн майданчиках.

Усі роботи фотографа представлені в арткнизі “АРКУР. Натхнення”. Це квінтесенція кінематографу та фотомистецтва, присвячена музам українського шоу-бізнесу. Ростислав Ріпка в ексклюзивному фотоальбомі зібрав світлини сильних, успішних, талановитих жінок. Він упевнений, що harcourt — це завжди більше, ніж просто фото:

Через кінематографічний стиль harcourt хочу показати виключні грані кожної зірки. Зберегти на фотокартинах, як на кадрах чорно-білого кіно, той самий момент, коли неймовірні жінки відчули себе музами. Моя мрія — розповісти світові про видатних українських жінок.

А хто ж такий Ростислав Ріпка? Якщо це ім’я вам ще не відоме, поспішаю познайомити.

Ростислав Ріпка — зірковий фотограф каналу 1+1, понад 7 років фотографує українських знаменитостей. Свої кращі кадри йому довіряють Алла Мазур, Ірина Білик, Людмила Барбір, Лідія Таран, Наталія Могилевська, Анна Різатдінова, Альона Вінницька та інші зірки. Автор багатьох зіркових обкладинок. І тепер Ростислав створив найбільший в Україні зірковий проєкт у легендарному французькому стилі harcourt і присвятив його своїм музам, які надихають його на творчість.

Видавництві BOOKCHEF презентує арткнигу в грудні 2020 року.
Що в ній буде?


  • Квінтесенція кінематографу та фотомистецтва;

  • 37 зірок українського шоу-бізнесу;

  • Ексклюзивні світлини найвідоміших жінок України;

  • Кінематографічні образи у легендарному французькому стилі;

  • Атмосфера Голлівуду 20-30 років.

Книга виходить за підтримки каналу 1+1. Читачі, які бажають отримати це видання першими, можуть зробити попереднє замовлення за цим посиланням: https://ripka.book24.ua/
Цікава новина, якщо зараз оформити передзамовлення артбуку, то можна виграти ексклюзивну фотосесію у Ростислава Ріпки. Тому поспішайте, якщо хочете відчути себе іконою Голлівуду початку XX століття.
Якщо хочете детальніше познайомитися з роботою фотографа, перед купівлею арткниги, або, якщо вам просто цікаво, можете заглянути в instagram проєкту https://www.instagram.com/harcourtinspiration/

Ну а я зичу лише гарного кіно та натхненного, захопливого мистецтва.