Тетяна Лоза, засновник LTV-Projects, розмірковує на тему емоцій, емпатії та чому розум не головний. Слідкуйте за діалогом Тетяни, щоб краще розуміти себе.

- Дослідження доводять, що розум людини важливий. Але для успішної кар’єри, а особливо управлінської діяльності, не найважливіший.

- Що ж тоді?

- Успішний керівник = успішний комунікатор. Цю формулу ви й самі підтвердите численними історіями зі свого життя. Знаєте керівника, що не вміє вести діалог? Соромиться чи навпаки - ображає співробітників? Уникає взаємин у кабінеті, що відірваний від реального життя десятками поверхів? Боїться ваших запитань?

- Ну раз є такі керівники, значить навіть таким шляхом можна досягти успіху?

- Це значить, що можна бути керівником і не бути успішним комунікатором. Та чи значить це, що перед нами успішний керівник? А у віддаленій перспективі?

Що відомо точно, так це те, що можна бути розумним високоякісним експертом, але без комунікативних умінь – шлях до лаврів дуже утруднений.

Рівень розвитку розумового інтелекту визначається генетично. І хоч ми можемо прокачувати пам'ять та увагу, завжди для цього є успадкована з народження межа.

А от акцент на розвиток комунікативних умінь завжди виправдовує себе, бо вони не мають меж і залежать тільки від нашої наполегливості та самосвідомості.

- Ну і що ж тоді робить наші комунікації успішними?

- Це уміння володіти собою, а ще упевненість у собі, відкритість та чуйність. І це перший крок комунікатора – розуміти себе, відрізняти свої емоції, приймати їх та усвідомлено обирати стратегію поведінки.

- А що ж тоді другий крок?

- А другий, це розуміння інших людей, їхніх емоцій, емпатія. Це уміння спочатку вислухати, а потім говорити. Спочатку зрозуміти, а далі сприяти розумінню власної позиції. Це уміння задавати потрібні питання…

То як зробити ці кроки?

- Тільки по черзі! Поки не зробимо перший, другий просто неможливий… І якщо ви успішно крокуєте, то це значить, що у вас розвинений емоційний інтелект.

- О круто! То якщо я навчуся крокувати і у мене буде емоційний інтелект, то я буду переживати тільки позитивні емоції?

- Ні, ви навчитеся бачити позитив у негативних емоціях?

- Ого! Це як?

- Це значить, розуміти ці емоції, розуміти їх причину, робити висновки і свідомо обирати стратегію поведінки. І це значить розуміти емоції інших людей, розуміти їх причини, робити висновки і знову свідомо обирати стратегію поведінки. Наші емоції – це не неслухняні діти, що роблять все, що їм заманеться. І це точно не те, що треба ігнорувати. Усі емоції – це джерело розуміння себе і шлях адекватного переживання кожної ситуації. Життя повноцінне, якщо ми відчуваємо всю палітру емоцій, якщо ми їх розуміємо і уміємо з ними домовлятися…

- Здається ми знову говоримо про комунікацію?

- Так, і цього разу про діалог з собою. Уміння вести цей діалог – це ключова навичка для відчуття щастя замість гіркоти життя, і для досягнення успіху замість вічної погоні за ним.

- То що ж тоді виходить, що емоційний інтелект важливіший за розумовий?

- Так і є. Звісно, вони доповнюють один одного. Але саме на прокачку емоційного інтелекту ти можеш приділяти увагу щохвилини, навіть зараз…

Якщо хочете більше дізнатися про емоції - долучайтесь до онлайн діскусії 27 червня 18:30 «ЕМтилект. Чому IQ в полі не воїн»
https://facebook.com/events/s/pro-%D0%B5%D0%BC%D1%82%D0%B8%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%82-%D1%87%D0%BE%D0%BC%D1%83-iq-%D0%B2-%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D1%96-%D0%BD%D0%B5/2794550893963609/?ti=cl&__mref=mb