Пронизлива історія про внутрішню силу і подолання

Щоранку у кожного з нас є можливість вирішити, як ми хочемо провести цей день.
Едіт Єва Егер

«Вибір» – це не просто книга спогадів. Це своєрідний підручник з техніки безпеки душі, збереженню себе як людини і набуття радості життя. Едіт Егер в юності в війну пережила жахи концтабору, вціліла, а потім протягом декількох десятиліть працювала над собою, щоб зцілитися від душевних ран. Вона вибрала шлях до себе – і перемогла. Подолала тривогу, приниженість, пригніченість, безвихідь. Зробила своє життя радісним і світлим. І допомагала стати щасливішими іншим людям. Їх невигадані історії та свої спогади про пережите психологиня і письменниця Едіт Єва Егер виклала на сторінках книги.

Такий життєстверджуючий бестселер в жанрі non-fiction випускає в листопаді 2020 року видавництво «Книголав». Український переклад зроблений Христиною Радченко.

Перед читачами розгортається картина виживання в немислимо важких обставинах і душевного зцілення. Завдяки своїй величезній внутрішній силі авторка змогла змінити ставлення до ситуації і прийти до внутрішньої свободи. «Всі емоції і сили ти будеш черпати зсередини», – говорив юній танцівниці Едіт її балетмейстер.

Її шлях до себе і висновки – як уцілілої і як лікаря – можуть стати в нагоді тим людям, які теж з якихось причин стали жертвами обставин непереборної сили. Трапляється, що розум людини «застрягає в пастці» нещасливого шлюбу, тяжких відносин з родичами або руйнівною ситуації на роботі. І тоді найближче оточення стає чимось на зразок залізобетонної в'язниці, і здається, що з неї не вирвешся. Психолог Філіп Зімбардо, автор популярної книги «Ефект Люцифера», говорить про мемуари Егер так: «Це універсальне послання про надію і можливості – для всіх, хто намагається звільнитися від болю і страждань».

«Коли ми не дозволяємо собі оплакувати свої втрати, душевні рани і обмануті надії, то приречені переживати їх знову і знову. Свобода починається, коли ми вчимося приймати те, що трапилося. Свобода означає, що ми набираємося сміливості і розбираємо свою в'язницю по цеглинці», – стверджує Едіт Єва Егер.

Про авторку.
Народилася в 1927 р. в Кошице (Словаччина), в єврейській родині. З п'яти років займалася балетом, потім гімнастикою. У 16 років потрапила у фашистський концтабір. З 1949 року живе в Америці. Вийшла заміж, народила трьох дітей. Вивчилася і стала відомою психологинею. Коли їй було майже 90, написала книгу «Вибір». Донині продовжує допомагати людям звільнитися від посттравматичного стресу, сприяє відкриттю притулків для жінок – жертв домашнього насильства.

За словами авторкі, ніхто не може відгородитися від страждань. Але у кожного є вибір, як виходити з таких ситуацій: як мовчазна жертва або вцілілий, який, спираючись на свою внутрішню силу, знаходить радість і свободу.

Книга за посиланням: https://www.yakaboo.ua/ua/vibir.html?fbclid=IwAR2IiRkcjIO5PoimvtkVbazLAwiqwmezeFWNoGMyRQTJVwznPqqpeWUktHk