Тарас Крупа: від юриста до власника секс-шопа

Ви запитуєте, як у мене, юриста, з'явилася ця ідея – створювати секс-шоп? Чому, наприклад, не кав'ярня? Я вже більше п'яти років, десь с 2005 по 2011 рік, займався ліцензуванням і дозвільною документацією. Вирішив спробувати щось інше. По-перше, тоді не було тренду на кав'ярню. У 2010 році взагалі ніхто не говорив про кав'ярні, вони з'явилися від сили 5 років тому. А по-друге, товариш, зараз партнер, з яким працюємо, мені сказав, що є така ідея: «Я працював кур'єром у секс-шопі й хочу спробувати». Я приїхав додому, переварив цю думку. Сам зайшов на сайти та подивився, що все погано. Зрозумів, що там немає нічого цікавого, того, що мені хотілось. Насправді мене щось зачепило, але що, тоді не розумів.

Юридичні послуги приносили мені гроші, і мені було більше ніж достатньо. Тому на початку нової діяльності я зміг купити кілька секс-шопів, вони продавались бо закривались. Я не прийшов в цей бізнес заробляти. Ось в чому моя відмінність від інших. Мої конкуренти – навпаки, тому що був тренд відкрити, наприклад, кав'ярню і там «неплохие деньги», або «давай откроем секс-шоп, там хорошо можно заработать». Я трохи з іншим прийшов.

Мені було смішно кілька років поспіль, бо я платив зарплату працівникам, платив програмісту за підтримку сайту, платив за SEO, і ми йшли весь час у мінус. Мені було так смішно, бо я все ще займався юридичними послугами. Середній клієнт приносив від 500 доларів. Мені було смішно, що я на вібраторі заробляю 200 гривень. Ми 4 роки виходили в мінус. Зараз я заробляю менше ніж тоді, але жодного разу не пожалкував.

Чому саме ця справа? Мені було цікаво знайти класний лубрикант. У 2010 році прийшов до постачальників і поставив їм запитання: «Який класний лубрикант для сексу?». Вони не знали, бо не користувалися. Ось в чому суть. Вони могли лише сказати, як більшість в цій сфері: «Ось ці користуються популярністю». Але ж це примітив. Якщо ви не використовували, чому взагалі вважаєте, що цей товар ніякий? А там справді є класні. Це було для мене відкриття. Завдяки чому дівчата казали, що я бог в сексі. Пестити дівчину з лубрикантом на силіконовій основі – це набагато приємніше, чім будь-чим іншим. Це було важливо, бо я секс дуже люблю. Я справді знаходив для себе такі речі. Мені було в кайф відкривати такі речі. У мене з'явився кращий секс в житті. Тому, в принципі, й почав займатися цим магазином.

Мені не казали: «Навіщо ти це робиш?», а навпаки: «Ну ти й крутий чувак!» В тому розумінні, що вони б не ризикнули цим зайнятися, бо їхня репутація не дозволить їм. Особливо пацани з райончика, де я виріс: вони б не зрозуміли.

Якщо говорити про тих, хто зі мною працював раніше, то вони були вражені. Треба розуміти, що більшість йде в юридичні послуги, бо там є гроші. Мені це набридло. Це не дуже приємно, бо нічого не створюєш, а вирішуєш питання. Це не дуже приємно. Відчуваєш порожнечу. Люди, які тобі заздрять, не розуміють, що, крім грошей, можна створювати продукт чи послугу, які дадуть відчуття наповненості.

Складність була в тому, що ринку як такого не було. Ми першими в Україні запускали майстер-класи, створювали каталог, аби систематизувати іграшки та ввозити якісний товар, а не китайщину. За нашим прикладом тепер уже зроблені всі сайти в Україні. Ми перші почали робити описи. Конкуренти стали банально копіювати розміри товару, тому що ніхто не вказував вірний розмір. У мене не було в кого вчитись, бо всі продавали неякісний товар. Ми стали одними з генераторів цієї всієї історії, щоб змінювати ринок України. Хочу подякувати навіть конкурентам, які робили нам різні нехороші речі. Люди у нас забрали приміщення, але це теж дуже стимулювало. Найбільше дякую тим, хто нам робив найгірше. Бо без них не було б руху. Ми втратили, але при тому багато знайшли.

Відкриттям для мене стало розуміння, що в моєму житті є секс, і наскільки важливим він є у житті кожного. Ті речі, які ми зараз транслюємо, – простір знань. Секс – це справді глибинна тема, і ми стоїмо на краю цього океану.

Найбільше задоволення отримую від фідбека, мене прям дуже качає. Я, звичайно, люблю проводити майстер-класи: по БДСМ, секс-іграшкам, комунікаціям. Але найбільше задоволення – коли мені дякують за те, що ми робимо. Оце суперкайф. У нас всі працівники прийшли до LOVESPACE, як наші адепти, як люди, що нас люблять. На сьогодні в нас працює близько 20 осіб. Немає проблем з персоналом. До нас кожного дня пишуть, щоб стати у нас працівником. Мені здається, це тому, що LOVESPACE набагато більше ніж компанія – це перед усім простір сексуальних знань, товарів та експериментів для людей готових приймати себе.
Приємно, коли нам дякують за кожну людину і сервіс.

Посилання на сайт LOVESPACE: https://lovespace.ua/
Посилання на строрінки:
https://www.facebook.com/krupataras
https://www.facebook.com/1lovespace
https://www.instagram.com/lovespace___/