Нові технології надихають

Якщо прогулятися київськими вулицями разом с гарним гідом, можна побачити та дізнатися багато цікавого. Ось на старій стіні звичайний, на перший погляд, телефон-автомат. Та придивіться, що написано на табличці… Не такий він і звичайний... Він – провідник в часі та частина великого проекту «Мистецька алея», що бере свій початок на вулиці Бориса Грінченка, міста Київ. Про минуле та майбутнє цього місця розповідає Вікторія Шевченко – гід Гільдії професійних екскурсоводів та гідів-перекладачів GuidesGuild, авторка youtube-каналу «Лекторій Лукоморій».

Колись тут був Музичний провулок і розташовувалися музична школа, консерваторія та концертний зал. Потім малюнок вулиць трохи змінився, з'явилася нова вулиця, присвячена письменникові Борису Грінченку, що жив в 19 столітті. І, здавалося б, уже нічого більше ніколи не нагадає про Музичний провулок, якби…

Якби не нові технології. Вони надихають і дозволяють здійснити подорож не тільки на відстань, але і в часі. Вони можуть змусити заговорити і заспівати навіть звичайну глуху стіну.

Ця стіна, розташована в самому центрі Києва, поряд з Хрещатиком, від якого йти 2 хвилини, – є початком великого проекту «Мистецька алея». Його метою є повернення колишньому (й зниклому) Музичному провулку його музичної слави і, якщо так можна висловитися, музичного сенсу.

Тільки уявіть собі: ви йдете вулицею, на стіні висить звичайний телефон... Хоча, стоп. Телефон в 21 столітті, в центрі Києва? Телефон з диском? Ви серйозно?! Так. Телефон-автомат, з дисковим набором, в центрі столиці, на стіні.

Отже, продовжуємо. Йдете ви по вулиці, на стіні висить телефон. Телефон, звичайно, незвичайний – він є провідником між теперішнім і минулим. На корпусі номери, набравши які, ви почуєте музичні твори. І це не просто номери – це рік створення кожного зазначеного твору. Набираєте рік – слухаєте твір.

Але і це ще не все. У телефону є один секрет: кожен день рівно о 12:00 він дзвонить. І якщо вам пощастило опинитися поруч у цей момент, мерщій беріть слухавку! В ній ви почуєте розмову двох видатних композиторів: Лятошинського та Глієра.

А ще можете запропонувати знайомим дітям та підліткам справжній квест: подзвонити по ньому. Адже діти вже не знають, як користуватися дисковим телефоном, що, в принципі, цілком закономірно. Тим цікавіше буде їм «поспілкуватися» з цим експонатом з минулого.

Окрім телефону, на алеї є Ангел, який оживає. І ще багато цікавого, про що ми розповімо в наступних матеріалах. Слідкуйте за анонсами.

Фото:
club.itdrom.com
wikipedia.org