Що можуть нові технології

Ви ніколи не замислювалися, хто вас підтримує по життю? Адже кожен обов’язково має якусь підтримку: від рідних, друзів чи від когось таємничого, наприклад, самого янгола… Так важливо у непросту хвилину почути чиєсь добре слово, піймати добрий погляд або відчути поруч невидимий помах білих крил. Та надихнувшись цім, зібратися з силами, скористатися можливістю і вийти зі скрутної ситуації! А коли все і так добре – просто сказати комусь близькому «дякую!» за що-небудь. Отож, сьогодні в нас чергова прогулянка за проектом «Мистецька алея» буде трохи з філософським ухилом. А поведе нас знов Вікторія Шевченко – гід Гільдії професійних екскурсоводів та гідів-перекладачів GuidesGuild, авторка youtube-каналу «Лекторій Лукоморій».

Продовжуємо прогулюватися зниклим Музичним провулком (а зараз – вулицею Бориса Грінченка) та шукати щось новеньке і цікаве. Сьогодні ми відкриваємо секрет янгола.

Якщо перейти на інший бік вулиці та подивитись нагору на стіну, можна побачити сумного янгола, що присів на камінь на краю стіни, нібито втомлений тяжкою працею. Він і насправді втомлений, адже це той Янгол-Охоронець, від якого все життя відмахувався його підопічний. Відмахувався-відмахувався, поки… але про це пізніше.

Ця робота називається «Хранитель», і присвячена вона музиці у кіно взагалі та Вадиму Храпачову особисто. Цей відомий український композитор написав музику до багатьох кінофільмів, в тому числи і до анімаційного фільму «Врятуй і збережи», в якому головним героєм якраз і є цей самий Янгол-Охоронець.

Цікаво, що авторка «Хранителя», Тая Кабаєва, є ученицею Євгена Яковича Сивоконя – видатного українського художника і режисера-аніматора, який упродовж багатьох років співпрацював з композитором Вадимом Юрійовичем Храпачовим. Мультфільм «Врятуй і збережи» є спільною роботою цих двох видатних діячів мистецтва. Анімаційна стрічка розповідає про янгола, що все життя береже свого підопічного від біди, а той зовсім не цінує роботу небесного охоронця. В такій позі, в якій ми бачимо янгола на краю стіні, він і сідає, стомлений, у мультфільмі та починає згадувати найгостріші випадки з життя підопічного.
Що відбувається далі, краще дізнатись, подивившись стрічку.

А от такий собі «альтернативний вихід» надає нам Мистецька алея за допомогою доповненої реальності: ми можемо надати сил цьому янголу і оживити його!

Поки янгол сидить на стіні, занурений в свої думи та зовсім не звертаючи уваги на перехожих, він залишається нерухомим і майже невидимим. Але варто тільки навести свій телефон на янгола за допомогою додатку Instagram (обравши на сторінці Мистецької алеї розділ «маски»), як він оживає під музику Вадима Храпачова.

Свою роботу авторка «Хранителя» задумала і як переосмислення спадщини української анімації за допомогою нових технологій, і як данину поваги вчителю. Але мені здається, що ця робота має ще один сенс, і він стосується всіх, адже в кожного з нас є Янгол-Охоронець. Іноді нам треба зупинитися, щоб «побачити» його та дати йому набратися сили.
Отака в нас сьогодні вийшла філософська екскурсія.

А наступного разу ви дізнаєтесь, чому варто прогулятися Мистецькою алеєю в компанії одинадцяти друзів… ні, не Оушена! Отже, слідкуйте за анонсом.

Перша стаття про секрети Музичного провулку у нас ось тут:
https://pozitiv.ua/article/2923

Як оживити янгола у Музичному провулку:

Фото: https://illustrators.ru/illustrations/855469