Берегиня духу українського народного мистецтва

Якщо вам здається, що відкриті всі талановиті митці України, то вам лише здається. Pozitiv.ua не припиняє пошуки, щоб познайомити читачів з новими іменами. Сьогодні це художниця Любов Розпутняк.


Що вас привело до творчості?
Я народилася в сім'ї художників, мої батьки за освітою керамісти, і це не могло не впливати на мене. Ще в 4 роки, коли мене запитували, ким я хочу стати, я відповідала, що художницею. Тому після 9-го класу я вже вирішила теж здобувати художню освіту .

Що об'єднує всі ваші роботи?
Я думаю, що в моїх картинах відчувається дух українського народного мистецтва. Також всі мої роботи створені з любов'ю і мають позитивний характер. Хочеться, щоб вони дарували людям приємний настрій та емоції.

Найбільша можливість, яка випала вам в житті?
В житті немає нічого більш цінного, ніж сім'я. Це найбільша можливість, яка мені випала. Також на моє життя великий вплив мало моє навчання у Львівській національній академії мистецтв (ЛНАМ).

Чи був у вашому житті наставник? Хто це?
Ні, не було.

Якби ви могли повернутися в момент початку творчої кар'єри, що б ви собі сказали?
Більше вчитись, працювати. Не відкладати на потім, досягати мети тут і зараз.

Про чию творчість ви могли б сказати: «Вау!»?
Насправді мені подобається творчість дуже багатьох художників, зокрема надихають Густав Клімт, Пабло Пікассо, Клод Моне, а з сучасних українських – Анатолій Криволап, Микола Молчан.

Ваш улюблений фільм?
Їх кілька: «Гладіатор», «Піаніст», «Фріда», а з українських – «Поводир».

Найдивовижніше в мистецтві?
Що один і той самий мистецький твір кожна людина може бачити і читати по-різному.

Як ви думаєте, навіщо потрібні труднощі?
Труднощі загартовують людину, роблять сильнішою, навчають боротися і не здаватися, підштовхують до праці та вдосконалення.

Ви згодні, що художником народжуються?
Я думаю, людині достатньо мати 30–40 відсотків таланту, а все решта – це наполеглива праця, постійний пошук нових ідей, самодисципліна.

Сторінка художниці Любові Розпутняк:
https://www.facebook.com/lyubov.rozputnyak