Як мотивувати та надихати дітей до малювання

Pozitiv.ua знайомить читачів з ілюстратором Оксаною Домашич. Її роботи викликають усмішку та надихають. Оксана створила дитячу арт-студію, де залюбки проводить уроки малювання та ділиться різними творчими ідеями.

За що ви любите живопис?

За особливу енергетику. Однак після 2015 року перейшла в digital-ілюстрацію і зараз активно розвиваюсь у цьому напрямку.

Що вас привело до творчості?

Я закінчила Львівську національну академію мистецтв, факультет декоративно-прикладного мистецтва. До того малювала, скільки себе пам'ятаю, хоч і сприймала власну творчість радше як хобі, а сама у дитинстві мріяла стати лікарем.

А зараз не мрієте змінити професію? І взагалі, ви задоволені власною творчістю?

Зараз я хочу, аби моя творчість викликала позитивні емоції. Ми живемо в епоху шаленого прогресу – з одного боку, і дефіциту позитивних новин – з іншого. Тому я хочу, аби люди, дивлячись на мої ілюстрації, не думали про негатив, а посміхались. Можливо, таким чином я досягаю власного внутрішнього балансу.

Важко придумувати кожен раз нову ідею для дитячої студії?

Ситуація з пандемією суттєво вплинула на мої плани та робочі процеси, у т. ч. плани, пов'язані зі студією. Але я хотіла, аби карантинні обмеження не мали впливу на можливості діток займатись творчістю. Я створила профіль в Інстаграм @vidrada.school , де ділюсь уроками малювання та різними творчими ідеями.

Придумую, керуючись простим власним переконанням: творчість має бути доступна кожній дитині. Адже, займаючись творчістю, дитина розвиває ряд навичок, які допоможуть їй в майбутньому.

Коли ви перед початком шкільного періоду навчаєте дитину зав'язувати шнурки, ви не готуєте дитину до школи. Ви готуєте її до самостійного життя. Так і з творчістю: сприяючи розвитку творчого потенціалу дитини, батьки виховують не майбутнього художника (хоч і не виключено), а особистість, здатну адекватно реагувати на виклики сьогодення.

Які ваші улюблені роботи?

Якщо ми говоримо про мої роботи, то я вкрай прискіпливо ставлюсь до кожної з них, хоч і намагаюсь позбутись зайвого перфекціонізму. Однак є ряд ілюстрацій, до яких у мене особливе відношення, як мінімум тому, що, малюючи їх, я відкрила нову себе.

Ви постійно спілкуєтеся с дітьми. А пам’ятаєте себе дитиною?

Так. Я вам зараз розкажу одну цікаву історію. У 6 років у дитсадку я на святі до зустрічі Нового року отримала роль… ліхтаря. І щоб я була «в образі», мама зробила мені величезний бант, удвічі більший за голову! Цей бант переслідував мене потім ще багато років: навіть після закінчення школи я зустрічала людей, які казали: «О, я тебе знаю! У тебе був бант, більший за голову!».

У 6 років мені здавалось, що тоді була моя перша у житті година поразки, а зараз розумію, що це був перший урок маркетингу: хочеш, аби тебе запам'ятали – виділяйся!
Знадобилась купа років для усвідомлення цього. Сподіваюсь, інші життєві уроки я буду засвоювати значно швидше.

Хто з українців вас надихає і чому? Це дорослі чи діти?

Мене надихає моя донька. Ми різні. Я довго зважую, аналізую, порівнюю, 100 разів відміряю, доки відріжу. Вона ж просто бере і робить. Живе тут і зараз. Захоплююсь цією її рисою.

Кому хочете подякувати?

Кожному, хто з'являвся у моєму житті і так чи інакше залишив у ньому слід.
Сьогодні дякую Вам.

Уроки малювання та різні творчі ідеї Оксани Домашич ось тут:
https://www.instagram.com/vidrada.school/?hl=ru
https://www.instagram.com/vidrada_artcolibri/?hl=ru