Новорічні та різдвяні свята – це найяскравіші дні в році. Хочеться зробити їх цікавими та веселими. Ми підготували 10 варіантів, як провести Новий рік з дітьми казково та незабутньо.

Підготовка до свята

Це приємні клопоти, які підігрівають очікування самого свята. Вони стають ще приємнішими, якщо розділити їх з дітьми та спостерігати, як щирі оченята горять в нетерпінні. Покличте дітей, коли будете діставати гірлянди, новорічні прикраси, красуню-ялинку. Діти з радістю допоможуть все прибрати та прикрасити.

Прикрашання ялинки – це не просто момент декору будинку, це цілий ритуал. Під час прикрашання з дитиною варто вести бесіду: розкажіть, як виникла традиція прикрашати ялинку кожного року і що це означає. Якщо в колекції ялинкових прикрас є особлива іграшка, обов’язково покажіть її та розкажіть, чому вона виняткова. Дозвольте дитині самій повісити прикрасу на ялинку. Це буде чуйний і відповідальний момент, який виховує відчуття відданості сімейній історії та цінування традицій.

Подарунки

Їх приємно не лише отримувати, а й дарувати. Навчіть дитину цій мудрості. Можна обрати разом подарунок для рідних або зробити його власноруч, що зробить дію ще цікавішою, а цінність подарунка вищою. Аби подарунок був яскравішим і викликав більше емоцій, його можна загорнути в подарунковий папір та прикрасити бантиками, засушеними апельсинами, ялинковим гіллям, паличками кориці та іншими атрибутами свята. Дозвольте дитині зробити це самостійно. Нехай вийде неідеально, та погляньте в цей момент на обличчя маленького «Санти» – воно сяятиме.

Солодко та весело

Новорічні свята – це дуже смачно. Столи наповнені різними смаколиками, які можна їсти в ночі, що робить процес ще привабливішим. Дозволите дитині допомогти приготувати декілька страв. Це може бути щось не складне, але цікаве. Наприклад, приготуйте сніговика з печива. Вам знадобляться довгі дерев’яні палички, декілька плиток білого шоколаду та кругле печиво типу «Oreo». Розтопіть шоколад, насадить два-три печива на паличку і дозвольте дитині занурити печиво в шоколад. Тепер час прикрашати грайливих сніговиків, зробіть це разом. Декорувати можна з допомогою кондитерських прикрас: підійдуть солодкі бусинки, зірочки, посипка, а також їстівні фарби. Таке заняття дуже подобається дітям, воно дозволяє повеселитися та відчути відповідальність. Особливо коли гості будуть куштувати десерт.

Кіномарафон

Різдвяне кіно та мультики – це те, без чого не обійдеться жодне свято. Підготуйте тарілку з запашними мандаринами та влаштуйте вечір кіно, на який збереться вся родина. Це подарує відчуття єдності та гармонії в сім’ї. А в кінці можна влаштувати вікторину по тільки що переглянутій картині.

Квести

Влаштувати їх не складно, а скільки радості! Варто лише підготувати картки з завданнями та поховати їх по квартирі. Звісно, одне завдання має привести до іншого, а в фіналі має бути бажана ціль, до якої дитина буде йти методом Шерлока Гомса.

Чарівні передбачення

Приготуйте передбачення на наступний рік. Це може зробити одна доросла людина, а можна залучити своє маленьке чадо. Коли передбачення будуть готові, їх варто розвісити на гірлянді (так, щоб не було видно самого тексту), або сховати на ялинці чи просто скласти в мішечок/скриньку. Потім, у святкову ніч, кожен член родини обирає своє передбачення, яке обов’язково збудеться. Магія свята!

Хто кого?

Для цієї розваги потрібно купити серпантин в балончиках. Це весела зброя. Основна мета: поцілити серпантином у свого противника. Гра смішна та жвава. Звісно, прибирання потім не таке веселе, але сама гра того варта. Емоції дитини будуть найкращим подарунком.

Зустріч Діда Мороза

Якщо є можливість, візьміть костюм Діда Мороза чи Святого Миколая напрокат. Коли дитина ще не спить, пошуміть, трохи повозіться біля ялинки. Дитя може тихо вийти з кімнати та спостерігати затамувавши подих, а може вибігти із радісними криками. Тут вже варто бути готовим до будь-якого сценарію і відіграти його до кінця.

Якщо взяти костюм немає можливості, можна просто разом з дитиною підготувати записку для чарівника та покласти під ялинкою, або також зробити йому маленький презент чи залишити смаколики. Дитина обов’язково зранку перевірить, чи є її подарунок і чи Дід Мороз забрав свій.

Читання чарівних історій або час новорічної музики

Святий Вечір чи новорічна ніч – це ідеальний магічний час, аби зануритися в історії. Читання під ялинкою, коли в руках парує какао з маршмелоу, – окрема естетика свята. А якщо є бажання, можна поспівати святкових пісень та потанцювати. Головне, щоб до веселощів доєдналася вся сім’я.

Подяка

Важливо виховувати в дитині уміння аналізувати своє життя і розуміти плин часу. Кінець старого року та початок нового – це ідеальний момент, щоб згадати все, що трапилося за всі дванадцять місяців. Попросіть дитину сказати, що найкраще трапилося з нею, за що вона може сказати «дякую». Допоможіть у цьому, приведіть приклад і розпочніть перші. Навіть коли здається, що рік був складним і нічого гарного не трапилося, спробуйте віднайти те, що змусило вас посміхнутися.

Є безліч варіантів, що робити з подяками потім. Їх можна записувати в спеціальну книгу, де будуть подяки за кожен рік. Можна записати на окремий листок і підпалити його, аби добрі слова полетіли до неба. Або з цього листка скласти паперового кораблика чи журавлика з подякою в середині. Хай дитина подарує його комусь або залишить десь, передаючи добро і вдячність таким чином.

Взагалі Новий рік та Різдво – це не просто салати, шампанське та бій курантів. Це магія сімейного вогнища та віра в справжню казку. Бажаю її зберегти або віднайти в чарівну ніч, коли будете проводити час с дітьми.

І нехай ваші мрії збуваються, а подяки лунають щиро та гучно!

Фото:
jonathan Borba
Cottonbro
Elly Fairytale
Nicole Michalou
Pavel Danilyuk