Як розвинути своє креативне мислення

Фотографія давно займає важливе місце в мистецтві. Через лінзу фотоапарата художник бачить те, чого не помічають інші, і показує те, що люди просто забули або звикли «блокувати». Фотограф, в першу чергу, доносить не картинки, а емоції, почуття: любов, біль, захоплення, страх, огиду, віру.

Загалом, цілий світ в мозаїці з фотографій.
Фотомистецтво має багато жанрів. Сьогодні мова піде про креативну фотографію, яка ще не набрала більших обертів в Україні і є чимось незвичайним і захопливим. Різні медіа в своїх рекламних компаніях давно користуються цією стороною фотографії, і мало хто знає, що магію можна створити самостійно. Наприклад, у своїй квартирі.

Фото: bookcaseless

В Інстаграмі є марафон під назвою #Фото_Чари_Креатив. Мета цього дійства: розвинути у людей креативність, навчити дивитися на звичайні речі по-новому і робити з нічого цілий світ, а ще повернути дорослих і серйозних людей в дитинство, хоча б на коротку мить, тільки на одній фотографії.

Засновницею марафону є я. Давайте знайомитися, мене звуть Галина, і я до сих пір вірю в казку. Тому на своїх фотографіях спілкуюся з феями, відвідую казкові замки, тримаю вогонь в руках, і він не обпікає. Це приголомшливе відчуття: опинитися в чарівному світі, навіть стати його частиною. Це як терапія. Знати, що ти можеш з сірих буднів перенестися в барвисте місце і бути творцем цього світу.

Саме цьому я вчу своїх учнів, роботи яких хочу представити в цій статті. Не потрібно отримувати лист з Гогвардса і мати магічну паличку, щоб створити диво.

Фото: alena gerusemenko

Потрібен тільки телефон, кілька додатків для обробки фото, природне світло з вікна і, звичайно, трохи фантазії.

Я дам кілька порад, як розвинути у себе креативне мислення і фантазію.

1. Повірте, що магія існує, просто вона майстер шифрування.

2. Читайте більше книг, особливо фентезі, містичні історії, казки. Раджу звернути увагу на наступних авторів: Вікторія Шваб, Ніл Гейман, Террі Пратчетт, Лі Бардуго.

3. Переглядайте роботи фотографів і аналізуйте їх. Намагайтеся зрозуміти, чому ця фотографія прикувала ваш погляд. В Інстаграмі багато зарубіжних майстрів, які роблять дійсно казкові знімки.

4. Практикуйтеся. Спочатку спробуйте зі звичайних речей зробити щось нове.

5. Наділіть предмет побуту новим значенням. Я думаю, що годинник з доміно – це ідеальний приклад. Чудова метафора і виконання.

6. Завантажте PicsArt і спробуйте освоїти кілька функцій. У XXI столітті є безліч безкоштовних уроків, так хоча б взяти до уваги той же самий Інстаграм або Ютюб.

Фото: sunlight

Фото: rosen.morena

Фото: rosen.morena

Фото: miss.helenka

Фото: janyjay_book

Фото: Галина Крюк

Фото: evgenia.loboda

Фото: evgenia.loboda

Фото: bookcaseless

Фото: Галина Крюк