Які літературні твори зігріватимуть наші серця. Частина I

Ми віримо, що кохання повинно бути в нашому житті кожного дня. Pozitiv.ua спитав сучасних українських письменників, які книги з любовними лініями не залишили їх байдужими. Інколи відповіді дивували, тому що жанри виявилися різноманітними.

Макс Кідрук, автор наукової фантастики, рекомендує розпочати з класики. Він відзначив твори Е. Гемінґвея «По кому подзвін» та «Прощавай, зброє».

Автор бестселерів «Аркан вовків» та «Тенета війни» Павло Дерев'янкорадить звернути увагу на такі твори.

Ґіліян Флінн,«Загублена»(має однойменну чудову екранізацію від Девіда Фінчера). «За гострим сюжетом про зникнення та пошуки жінки, яка насправді не бажає бути знайденою, авторка відверто і без моралізаторства роздумує про кохання, шлюбні стосунки, увагу до партнера, згасання почуттів і сімейне порозуміння», – розповідає Павло Дерев’янко.

Анджей Сапковський, Гуситська трилогія. «Всі знають "Відьмака", але інший твір пана Анджея – трилогія про гуситські війни – залишився недооціненим. Головний герой стрімголов кидається у коловерть історичних подій заради пошуків істинного, як йому думається, кохання, та встрягає у купу пригод. Рекомендую поціновувачам як історичних романів, так і фентезі».


Карлос Руїс Сафон, «Тінь вітру». «Захопливий містичний роман у декораціях Барселони. Свого часу автор відмовився надавати права на екранізацію книги – тож аби дізнатися про Цвинтар забутих книжок і кохання, що змінить життя головного героя Даніеля, доведеться придбати книгу... І не помітити, як вже прочитали її».

Ліра Воропаєва, співавторка збірки «Приготуй мені гарячого глінтвейну», радить прочитати такі книжки.

Пет О’Лірі, «Квартира на двох». «Хтось не може знайти спільну мову, знаючи один одного роками, а головні герої цього роману стали близькими, просто залишаючи записки, але жодного разу не бачили один одного. Хіба це не кохання?», коментує письменниця.

Фредеріко Мочча, «Три метри над рівнем неба». «Перша історія про кохання, яка довела мене до сліз. Коли тобі 16, кохання виглядає саме так: романтично, проникливо і навіть болюче».

Розі Волш, «Сім щасливих днів». «Ця історія повертає в юність, коли закохатися можна було з перших хвилин. Але хто сказав, що в дорослому житті це неможливо? Сім днів достатньо для того, щоб знову відчути крила за спиною і боротися за свої почуття», – говорить Ліра Воропаєва.

Януш Вишневський, «Самотність у мережі». «Здається, ця історія ніколи не втратить актуальності. Але кохання чекає там, де ти його не шукаєш, навіть в мережі».

Це був перший топ найкращих книг до душі, що радять прочитати сучасні вітчизняні автори. Ми готуємо ще другу частину. А поки працюємо над новою добіркою, бажаємо вам гарного читання та захопливих сюжетів!