Що прочитати: поради сучасних українських авторів. Частина ІІ

Обіцяна друга частина вже тут! Сучасні українські автори діляться з читачами Pozitiv.ua вподобаннями у світі літератури. Основним проханням було назвати книги, де любовні лінії не залишили авторів байдужими. Завдання виявилося не з легких. Письменники так і зізнавалися, що ми змусили їх помізкувати. Але все-таки вони зуміли назвати 10 прекрасних книг, які здивують вас своїм жанром.

Анастасія Нікуліна, авторка дитячих казок, підліткової літератури та гостросюжетних трилерів, зізналася, що не може назвати книги, де її привабили любовні лінії. Вона не читає подібних романів, проте радить звернути увагу на сучасне темне фентезі де є й кохання, і пригоди:  • Сара Маас, серія книг «Скляний трон» та «Двір шипів і троянд»;

  • Голлі Блек, «Жорстокий принц».

«Романи про кохання – дуже рідкісні гості на моїх книжкових полицях, – говорить Поліна Кулакова, авторка гостросоціальних трилерів та детективів. – Зазвичай я зовсім не звертаю уваги на любовні пристрасті, всілякі трикутники та морські вузли між персонажами, абощо. Проте є кілька історій, які можу щиро порадити».

Стівен Кінґ,«Історія Лізі». «Насамперед хочу назвати роман мого улюбленого письменника. Так, я в курсі, що це жахи (загадково сміється), проте саме ця книга є для мене вкрай особливою, адже вона просякнута глибоким почуттям кохання та вдячності Стівена Кінґа до своєї дружини Табіти. Проте мушу попередити: її краще читати лише тим, хто добре орієнтується в біографії письменника й любить його, інакше ви просто не побачите глибини.

Наталя Матолінець, «Керамічні серця». Це дуже красиве молодіжне фентезі про світ, який умовно нагадує Європу Вікторіанської епохи. У центрі сюжету герої, що стоять на різних суспільних сходинках: служниця Канре та високорідний чаротворець Жаррак. Першою думкою, коли я почала читати «Керамічні серця», було: «Стоп, це ж класика романтичного фентезі! Мені таке геть не цікаво!». Але книга зуміла мене здивувати та причарувати, адже герої й світ, який описала авторка, такі реальні! Читаючи, ти ніби сам проживаєш кожен напружений момент і виборсуєшся з чергового випробування на міцність. У книзі міститься потужна любовна лінія. Проте мушу й тут застерегти: якщо ви більш чутливі ніж я, то «Керамічні серця» можуть розбити вам серце.

Шарлотта Бронте, «Джен Ейр». І насамкінець хочу звернутися до класики. Одним із моїх улюблених романів ще з юності є «Джен Ейр». Великий, визначний твір, просякнутий готичною атмосферою. Тут і містичний маєток, і канонічний «байронівський» герой, й алюзії на Біблію. Про цю книгу вже сказано досить, тож від себе додам хіба те, що особисто для мене «Джен Ейр», – це насамперед історія про сильну, надзвичайно сильну жінку, про відданість, віру і про глибоке, чисте кохання, якому не важливо ані зовнішність, ані статки, ані темні сторінки минулого. Якщо ви досі не читали «Джен Ейр» , – обов’язково надолужте.

Анна Міхалевська,авторка-фантаст, що творить фентезійні та містичні світи, радить звернути увагу на такі книги:
Гюстав Флобер, «Виховання почуттів». Любов на все життя, у якій герої змогли зізнатися собі лише переживши етап пристрасті. Вразило, які живучі почуття і як вони вміють видозмінюватися.


  • Марина й Сергій Дяченко, «Ритуал». Найромантичніша казка про кохання. Чиста, красива, трепетна, сильна. У ній любов — це вміння щось робити для іншого, розуміти його душу, приймати його свободу.

  • Стендаль, «Червоне й чорне».Хороша демонстрація, як можна замучити одне одного найпрекраснішим почуттям. Повчально, але повторювати не треба.

  • Олександр Дюма, «Королева Марго». Любов може довести до плахи. Це жахливо, але вражає сила духу героїв. Назавжди запам’ятала, що з катами краще не свариться.

Добірка, об’єднана коханням, вийшла дуже різноманітною за жанрами: тут і романтичне фентезі, і темні небезпечні світи, звичайно класика та навіть хорор Стівена Кінга. Про що це говорить? Про те, що коханню місце в будь-якому світі й при будь-яких обставинах.

Бажаємо гарного читання та щирих почуттів!