Ми запитали у тих, хто обожнює багато читати і ведуть за собою армію книголюбів.
Галина Крюк і Юлія Романюк про цікавих, колоритних, надихаючих героїв

примітка:фото на обкладинці взято з інстаграм сторінки Юлії Романюк

Привіт! Мене звати Галина Крюк, я авторка та бук блогер. З книгою в руках виросла і з нею продовжую шлях. Обожнюю не ідеалізованих персонажів, які мають свої темні та світлі боки. Вони схожі на живих людей і дійсно надихають.

Вразила і водночас викликала негатив головна героїня роману Марґарет Мітчелл “Завіяні вітром” Скарлетт О'Хара. Це помішана на грошах егоїстична жінка. Та вона ще надзвичайно сильна, розумна і цілеспрямована. Її історія життя наповнена болем, втратами і проблемами. Проте вона зуміла вижити в громадянську війну і працювати на рівні з чоловіками, що на той момент було диковиною. В неї можна навчитися працелюбності, креативності, силі духу і тому, що ніхто не має права диктувати тобі як жити, ти володар свого життя і це головне.

Ще з одним колоритним героєм знайомить Джек Лондон у творі “Мартін Іден”.

Мартін простий чолов’яга без особливих талантів і мрій. Він приземлений і не вибагливий. Та в його житті трапляється те, що змушує працювати над собою, як віл і йти до поставленої цілі попри голод, холод, труднощі, недоспані ночі та постійні відмови. Це той момент, коли людина зробила себе сама. Власноруч добилася висот і кардинально змінила життя без грошей, без інституту, без “важливих людей” за спиною, без особливої вдачі. Те, що трапилося в кінці роману має свої резони. Але безумовно Мартін Іден це символ титанічної роботи та віри у свої сили й можливості.

В сучасній літературі також є цікаві соковиті персонажі. Наприклад Ніколай Ланцов з всесвіту Лі Баодуго про Грішів. Це фентезійна література, яка славиться яскравими персонажами. На перший Погляд Ніколай солодкий хлопчик, дуже гарний, має підвішений язик і знає купу жартів. Але він також офіцер, штурмоход, прогресивна люди, яка захоплена технічними винаходами. А також бастард, який мусить відстояти своє право на престол. І в ту мить коли більше нікому було захистити Равку він був в самій гущавині бою. Загадкова особистість, з власною трагедією, яка талановито і хитро керує будь-якою справою.

Щиро раджу ці книги до прочитання і бажаю надихнутися найліпшими рисами характеру сильних персонажів.

Сторінка автора https://www.instagram.com/galya_kryuk/?hl=ru

Юлія Романюк

сторінка автора https://www.instagram.com/mrs.dystopia/?hl=ru

Книжкові персонажі — бездонний колодязь натхнення та мотивації для внутрішніх змін. Це я зрозуміла, ще коли могла пройти під стіл, трішки схиливши голову, а мої руки не покидала перша частина Гаррі Поттера.

Коли мене попросили написати про персонажа, який може надихнути — я не стала копирсатися у пам'яті, а пішла по свіжих слідах Едді Діна, одного з головних героїв циклу улюбленого Стівена Кінга "Темна Вежа".

Бо чи може не надихати історія, де молодий чоловік з нікого перетворюється не просто на героя, бо не про це зараз мова, а на дорослу та зрілу особистість. Він знаходить сили «покинути валізу небезпечних залежностей».

Нам завжди здається, що подібні зміни та зростання, то важко та доволі боляче. Едді не розвіє цю думку, бо це зовсім не міт. Але все можливо, коли ти бачиш перед собою шлях, а долати доводиться його не на самоті, а з вірними друзями.

Едді демонструє читачам, що перший крок до особистісного зростання, то нарешті дозволити собі проживати всі емоції сповна; що наші слабкості можуть стати значними перевагами, а навчитися можна абсолютному всьому.

Взагалі, історія подорожі до Темної Вежі — історія людських метаморфоз. Думаю, що там будь-яка людина, навіть найпримхливіший читач, зможе знайти для себе гідний для наслідування приклад.

Примітка: фотографії взяті з інстаграм сторінок авторів